Łagodny trening mięśni

BEZ PRZYJEMNOŚCI ANI RUSZ
Czynnikiem decydującym o tym, czy starczy nam zapału na długo, jest przyjemność czerpana z ruchu! Kto z zapamiętaniem trenuje, wkłada wszystkie siły w wyczerpującą gimnastykę, i dręczy się nią, zupełnie niepotrzebnie stawia się w sytuacji niewolnika. Niebezpieczeństwo tkwi w tym, że za chwilę będzie miał ochotę zupełnie zarzucić uprawianie sportu! Dlatego lepiej podejść do tego na luzie! Ważne jest, żeby czerpać ze sportu radość. Wtedy poczujesz, że ruch dobrze wpływa nie tylko na twoją sylwetkę, ale też ogólnie cię wzmacnia i uelastycznia. Poprawiasz w ten sposób również ukrwienie organizmu.

ZWRACAJ UWAGĘ NA SWÓJ ORGANIZM
Spróbuj podczas treningu całkowicie się skupić na swoim ciele. Powinnaś zauważać, czy jakieś ćwiczenie ci nie służy: jeśli tak, po prostu go nie wykonuj i spróbuj zrobić następne! Twoje ciało sygnalizuje, jakie ruchy są dla ciebie wskazane, a jakie nie, i pokazuje, czy optymalnie, czy też nadmiernie je obciążasz. Trenujesz prawidłowo, jeśli przez cały czas czujesz się dobrze, jeśli oddychasz wprawdzie szybciej, ale jeszcze płynnie, i kiedy twoje ruchy są pewne i precyzyjne. Jeśli ktoś porywa się na zbyt wiele podczas treningu, szybko traci zdolność koncentracji, gwałtownie połyka powietrze wyłącznie ustami i po gimnastyce jest zupełnie pozbawiony sił i zziajany jak pies. Do tego zwykle jeszcze bolą go później wszystkie mięśnie i stawy.

DOPING DLA DUSZY
Jeśli będziesz się do powyższej zasady stosować, zestawy ćwiczeń wpłyną korzystnie nie tylko na twój brzuch, plecy i talię, ale też na psychikę. Uczucie przezwyciężenia „wewnętrznego leniwca” wzmacnia cię psychicznie. Gdy później zobaczysz w lustrze, że twoje ciało jest jędrniejsze, a postawa bardziej wyprostowana, doda ci to pewności siebie. Kobiety, które regularnie starają się dbać o swoją kondycję, zwykle akceptują swoje ciało takim, jakie jest, i są raczej z siebie zadowolone. Kto jest aktywny, dobrze się czuje we własnej skórze, jest bardziej zrównoważony i odporny na napięcia, ponieważ potrafi przełączyć wegetatywny system nerwowy na inny rodzaj aktywności i wydziela mniej hormonów stresu. Ruch jest ponadto sprawdzonym środkiem przeciwko stanom lękowym i depresjom, ponieważ poczucie kontroli nad własnym ciałem automatycznie dodaje energii.