Co to jest zdrowa dieta?

Zdrowa dieta – tak dużo się o niej mówi, ale wiele z nas nie wie, na czym właściwie polega. Czy to męczarnia i odczucie ciągłego głodu cały dzień, czy może zbilansowane posiłki opierające się na nieprzetworzonych produktach?

Czytanie składów
Aby móc ruszyć ze zdrowym odżywianiem, musimy nauczyć się czytać składy i rozróżniać te pozytywne, od tych, których lepiej unikać. Nie jest to szczególnie ciężkie, gdy poświęcimy chwilkę na oswojenie się z najpopularniejszymi substancjami, na które składa się żywność. Do tego, jeśli dana rzecz wymieniona jest na pierwszym miejscu w składzie, to sugeruje to tyle, że jest jej najwięcej w danym produkcie. Specjaliści żywienia polecają decydować się na żywność z w miarę możliwości jak najkrótszym składem do 3 wypisanych składników.

Warzywa
Ciągle jemy ich za mało! Jeżeli zależy nam na zdrowiu i efektach odchudzania to musimy zapewnić sobie kilka dawek warzyw na codzień. Dzięki temu będziemy pełni energii, a nasza skóra, włosy i paznokcie szybko nam się odwdzięczą

Węglowodany
Istnieje dużo pseudo diet, które ograniczają do minimum ilość cukrów, co może prowadzić do wielu negatywnych skutków. Węglowodany dają nam energię, gdy nagle zminimalizujemy ich spożywaną ilość w ciągu dnia, możemy czuć się apatyczni i ospali.

Zero przetworzonej żywności
Kiedy pragniemy naprawdę zdrowo się odżywiać, musimy zapomnieć o spożywaniu przetworzonej żywności. Dania gotowe, zupki w proszku, naszpikowane chemią słodycze- to wszystko idzie do kosza, ale nie tego sklepowego. Wymieńmy dania gotowe na szybkie i zdrowe obiady, zupki z torebki na aromatyczne zupy warzywne, słodycze na własnej roboty wypieki, w których będziemy mieli możliwość nadzorować ilość i jakość składników oraz każdy etap powstawania smakołyku.
Odchudzanie i zdrowa dieta nie jest drogą przez mękę. Jedyne czego potrzebujemy to wiedza o naszym organizmie i o tym, co jest konieczne, by prawidłowo funkcjonować. Potem należy wcielić teorię w praktykę, by bardzo szybko prawidłowe odżywianie stało się dla nas czymś całkowicie naturalnym.