Jak zeszczupleć w szybkim czasie i bez dużych nakładów pracy

Jeżeli niedawno zauważyłaś, że nie jesteś w stanie zapiać ulubionych dżinsów, bluzka zakupiona zaledwie kilka miesięcy temu stała się za mała, a współczynnik masy ciała niespodziewanie okazało się zdecydowanie większe niż przeważnie – pomyśl nad odmianą swoich nawyków. Parę zdrowych prozdrowotnych i co ważne – łatwych w realizacji wprowadzeniu w życie propozycji powinno Ci pomóc w powrocie do minionej figury.
Rozpocznij od przyjmowania 250 ml wody niegazowanej z cytryną zaraz po przebudzeniu. Pomoże oczyścić ciało z niepożądanych substancji, doda siły i poprawi metabolizm. Dodatkowo jest źródłem wit. C, a więc pomoże również poprawić odporność.
Jedz prawidłowo! Naturalnie nie powinnaś zacząć spożywać tylko sałaty, ale należy przestrzegać paru zdrowych zasad. Zamień pszenno-żytni pieczywo, makaron pszenny i oczyszczony biały ryż na ten nieoczyszczony, a zobaczysz, że są nie tylko prozdrowotne, ale także smaczne. Postaraj się zrezygnować z ociekających tłuszczem posiłków – większość z nich można bez trudu bez utraty smaku zredukować ilość tłuszczu, ponadto warto spróbować czegoś nieznanego – może dania gotowane na parze jeszcze mocniej przypadną ci do gustu?!
Zredukuj spożycie produktów będących źródłem prostych węglowodanów. Tak jest, istotnie, wystarczy, że będziesz jeść ich w zredukowanych ilościach, nie ma konieczności zupełnie rezygnować z wysokokalorycznych przekąsek. Kawałek ciasta, czy jeden rządek czekolady kilka razy w miesiącu z całą pewnością ci nie zaszkodzą.
Bądź aktywny. Opłaca się przemyśleć zakup karnetu do klubu sportowego. Na pewno znajdziesz zajęcia, które będą sprawiać ci zadowolenie. Jeśli sala w klubie nie jest miejscem dla ciebie spróbuj zacząć jeździć na rowerze, lub wybrać zajęcia w wodzie. Istotne żebyś postawiła na ruch – 3 razy w tygodniu po 60 minut wystarczy.
Po pewnym czasie stosowania się do powyżej wymienionych zaleceń ponownie policz body mass index. Sama się zaskoczysz jak minimalne modyfikacje mogą wpłynąć na twoją masę ciała i… dobrostan fizyczny i psychiczny.