„Stracić na wadze w oczach”?

Pomimo tego, że wiele ludzi nie przywiązuje w żaden sposób uwagi do swojej wagi, to waga ciała jest bardzo istotna. To właśnie ona w pośrednio jest wyznacznikiem naszego stanu zdrowia i kondycji ciała. Co uczynić, aby zachować odpowiednią wagę? Co uczynić w przypadku, gdy jest ona zbyt duża?
Wiele ludzi zadaje sobie z tego powodu pytanie: jak stracić na wadze i co uczynić, żeby utrzymać odpowiednią wagę ciała. W wielu przypadkach winę za nadwagę i brak kondycji przenosi się na uwarunkowania genetyczne i nie podejmuje najmniejszych starań, aby osiągnąć wagę, która nie tylko przyniesie poprawne wymodelowanie sylwetki, ale również zagwarantuje nam lepsze zdrowie.

Od czego zależna jest masa ciała?
Wbrew pozorom waga naszego ciała zależy tylko od nas! Internet pełen jest przykładów kobiet, które mając dużo ponad 100 kilogramów w kilka miesięcy dały radę zrzucić zbędne kilogramy i osiągnąć idealny współczynnik masy do wzrostu (współczynnik BMI).

W jaki sposób jednak stracić na wadze?
Fundamentem zrzucenia niepotrzebnych kilogramów jest prawidłowa, zbilansowana dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Wszystkie poradniki, które sugerują, że samą dietą, albo samym wysiłkiem fizycznym można stracić na wadze, są tylko poradnikami z nazwy. Nasze ciało wymaga zarówno właściwych ćwiczeń, które pozwolą na spalenie posiadanej już tkanki tłuszczowej, a jednocześnie wytrenowanie mięśni i wymodelowanie całej figury, jak również dostarczania mu jedynie potrzebnych substancji w diecie – istotna jest tutaj rezygnacja z wielu produktów, jak chociażby słodkich przekąsek, białego pieczywa, czy mąki pszennej, czy także innych produktów bogatych w cukier (napoje słodzone).

Czy warto?
Podsumowując, jeżeli pragniemy zrzucić zbędne kilogramy to konieczne jest duże samozaparcie! Dobrze skonsultować się również z dietetykiem, który konkretnie pod nasz organizm ułoży dietę, a przez to efekty będą najszybciej widoczne! A o to przecież chodzi!