Jak zacząć zdrowy tryb życia?

Zdrowy styl życie to nie tylko dobre samopoczucie, piękna sylwetka, ale także profilaktyka! Warto zadbać o siebie i uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta

Nie da się ukryć, że wielu osobom, które dopiero zaczynają zdrowe życie słowa zdrowia dieta i odchudzanie kojarzą się negatywnie. Nic bardziej mylnego! W naszej kuchni nadal może się wiele dziać- co więcej gwarantujemy, że będzie naprawdę pysznie.

Pierwszy krok

Rewolucję żywieniową warto przeprowadzać stopniowo. Przyzwyczajać się do nowych smaków, szukać zdrowych zamienników naszych ulubionych potraw. Gdy dajemy sobie czas na zmianę, wkrótce staje się ona naszym nawykiem. Możemy zacząć od ograniczania spożywania cukru, czy smażonych potraw. Z każdym kolejnym tygodniem możemy iść dalej- zamieniać tłuszcze trans, na te zdrowe, słodkie przekąski na owoce, ciężkostrawne dania na lekkie i warzywne. W ten sposób przeprowadzona rewolucja ma ogromne szanse powodzenia. O wiele większe niż ta przeprowadzona za sprawą jednorazowego zrywu.

Bieganie
Bieganie

Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna

Połączenie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej to sposób na kondycję i samopoczucie. Specjaliści polecają codzienne 30 minut aktywności fizycznej, takiej, jaką lubimy. Mogą to być spacery, bieganie, basen, siłownia, joga- grunt, by się ruszać! Najgorsze co możemy dla siebie zrobić to źle się odżywiać i nie mieć za grosz ruchu. W ten sposób za kilkanaście lat najmniejsze czynności będą sprawiały nam problem, a przecież wszyscy chcemy żyć długo i to w pełnym zdrowiu. Już dziś możemy o to zadbać, wystarczy tylko świadome odżywianie się i ruch. To tak naprawdę bardzo niewiele i każdy z nas jest w stanie wprowadzić takie zmiany w życie. Jedyne czego potrzebujemy to motywacji i postanowienia, by wytrwać w tym, co założyliśmy. Wbrew pozorom, gdy mamy plan nie jest to wcale takie trudne. Nasz organizm nam za to podziękuje- i to prędzej niż później!