Łagodny trening mięśni

Rzut oka w lustro przynosi często smutne stwierdzenie: ciało nie jest już tak jędrne i elastyczne, jak byśmy chciały, tkanki wiotczeją, zaokrąglenia są nieco zbyt pełne. Ale zapanujesz nad tym, ponieważ nasze opracowane „na miarę” zestawy ćwiczeń zadbają bezpośrednio o te rejony, które przysparzają ci zmartwień. Wzmocnią mięśnie, ujędrnią tkanki i uelastycznią całą sylwetkę.

Pomóż swoim mięśniom!
Mięśnie chcą być używane i pielęgnowane. Tylko wówczas utrzymują ciało w zdrowiu i przyczyniają się do zachowania dobrej sylwetki. Szczególnie, gdy jesteś po trzydziestce, organizm stale redukuje masę mięśniową, by zamiast niej odkładać tłuszcz — na dziesięć lat życia około 3 kilogramów. Możesz jednak ten proces zahamować albo przynajmniej spowolnić: trening pozwoli zachować mięśnie i zapobiegnie niepożądanym zapasom tłuszczu. Ale nie każdy trening przynosi jednakowe efekty; specjaliści zajmujący się sportem dowiedli, że modelowanie ciała jest najskuteczniejsze, gdy mięśnie wzmacnia się niezbyt intensywnie, ale regularnie. Wówczas zmniejsza się zawartość tłuszczu w tkankach i tracisz centymetry w tych miejscach, których obwód zwykle stanowi problem. Wypróbuj nasze programy modelowania sylwetki — na efekty nie będziesz czekać długo. Już po 4-6 tygodniach osiągniesz pierwsze sukcesy: mięśnie i tkanka łączna się wzmocnią, a przy tym skóra będzie wyglądać na znacznie gładszą i świeżą. Z czasem ustąpi nawet cellulit. Jeśli regularnie się gimnastykujesz, figura pozostaje nadal kobieca, ale sylwetka jest smuklejsza i bardziej zwarta.


Wałeczki tłuszczu stopniowo znikają, ponieważ mocne mięśnie zużywają znacznie więcej energii niż wiotkie, zwisające na szkielecie, i spalają odpowiednio więcej tłuszczu. Dzieje się tak przez okrągłe 24 godziny — przy każdym twoim ruchu, nawet gdy śpisz! Z każdym gramem masy mięśniowej, jaki zbudujesz, jesteś o krok bliższa figury twoich marzeń.

GIMNASTYKA PLUS DOBRY NASTRÓJ
Warunkiem budowy mięśni i optymalnego formowania sylwetki jest nie tylko aktywność regularna, ale też stała. I to zwykle okazuje się najtrudniejsze, ponieważ często kończy się jedynie na dobrych chęciach — wielokrotnie brakuje nam ochoty, czasu albo siły na gimnastykę.