Dieta

Problem nadwagi i otyłości jest ogromny. Zjawisko nadmiernej konsumpcji, życie w biegu, niepodejmowanie aktywności fizycznej, wszystko to przyczynia się do budowania niezdrowej masy ciała.
Co więc zrobić żeby pozbyć się nadmiernych kilogramów, w jaki sposób schudnąć? Bezdyskusyjnie koniecznym jest, by zmienić swoje nawyki żywieniowej. Nie jest to proces krótkofalowy oraz nieustannie należy o tym pamiętać. Bardzo często dręczymy się tak zwanymi dietami cud, przechodzimy na kilkudniowe głodówki, które w błyskawicznym czasie mają sprawić, że stracimy niepotrzebne kilogramy. Nie uda nam się w ten sposób. Tego typu działania bardzo często kończą się tak zwanym efektem jojo, czyli osiągamy odwrotny efekt niż pierwotnie zamierzony.
Dieta nie powinna być czymś koniecznym/nieprzyjemnym. Najistotniejsze jest to żeby zaprzyjaźnić się ze zdrowymi produktami: warzywami, owocami, chudym mięsem (drób, ryby), dostarczać organizmowi odpowiednie ilości płynów (przede wszystkim wody).
Zdrowe jedzenie pozwala nam na konsumowanie tak na prawdę wszelkich potraw, które do tej pory bywały na naszych stołach. Jak schudnąć na takiej diecie? Nic prostszego, najczęściej do redukcji masy ciała wystarcza ograniczenie ilości spożywanych pokarmów.
Kolejnym krokiem jest wyeliminowanie z diety cukrów oraz soli. Oczywistym jest, że nie chodzi tutaj o całkowite wyeliminowanie wszystkich łakoci i solonych potraw. Bardziej mamy tutaj na myśli przekąski, które są główną siłą napędową przybierania na wadze.
Jeśli mowa o przekąskach trzeba zarazem powiedzieć o wieczornym/ nocnym podjadaniu. Kiedy rzeczywiście chcemy schudnąć musimy zrezygnować z podjadania przed snem. Jeśli odczujemy głód zjedzmy jabłko albo inny owoc.