Nadprogramowe kilogramy-niepożądany balast wielu pań

Kobiety są z reguły perfekcjonistkami. Nie lubią przypadkowości. Dlatego też, pragną mieć wszystko pod kontrolą. Sprawa wyglądu to dla nich niezwykle istotna rzecz. Nadchodzące ciepłe dni, czy też ważna uroczystość rodzinna to świetny bodziec do wprowadzenia zmian. Utrata zgrabnej sylwetki to dla nich cios. Gdy przytyją, nie marginalizują tego, natychmiast podejmują działania. Muszą jednak najpierw odpowiedzieć na istotne pytanie, jak można szybko schudnąć.
Propozycji działania jest wiele, ale najbardziej efektywny z nich to ograniczenie ilości konsumowanych produktów. Jeśli pragniemy natychmiastowych rezultatów, to najlepiej sprawdza się dieta niskokaloryczna. Jest ona dość wymagająca. Nie należy również do najzdrowszych. Posiada jednakową liczbę zwolenników, co przeciwników wśród lekarzy i specjalistów od dietetyki.
Opiera się na poglądzie, że organizm człowieka powinien każdego dnia przyjmować mniej niż tysiąc kalorii. Produktami dozwolonymi w tego rodzaju kuracji są różnego typu produkty spożywcze- koktajle, zupy, napoje, oraz batony, a także owsianki. Zrzucanie kilogramów powinno przebiegać pod czujnym okiem dietetyka. Kontrola lekarska zwiększa poczucie bezpieczeństwa pacjenta oraz zapobiega późniejszym powikłaniom.
Organizm ludzki przymuszony do wysiłku oraz skrajnych ograniczeń, sięga do naszych rezerw energetycznych oraz prowokuje szybsze schudnięcie. W diecie ważne są też indywidualne cechy danej osoby: jej wiek, wzrost, posturę, przebyte choroby. Wyłącznie wypełnienie wszystkich tych warunków da nam całkowitą pewność, że proces odchudzania przyniósł pozytywne efekty i spełnił wszystkie oczekiwania.