Zdrowy styl życia – od czego zacząć?

Jeśli kalkulator bmi pokazał, że masz nadwagę albo jesteś otyły najwyższy czas zarzucić użalanie się nad sobą tylko sobie przyjść z pomocą. Nadwaga i otyłość to problem, z którym walczy naprawdę mnóstwo osób, z tego powodu na pewno nie będziesz w tym osamotniony. Im szybciej zrzucisz zbędne kilogramy i zatroszczysz się o to, co spożywasz, tym z lepszym skutkiem zminimalizujesz ryzyko takich schorzeń jak: miażdżyca, cukrzyca, czy zwyrodnienia stawów. Każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej i w jak najlepszym zdrowiu, prawda? Dlatego warto w sposób szczególny o to zatroszczyć się. Natychmiast.

Odżywianie
Dieta zdrowa to podstawa dla odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu. Musimy dostarczyć mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, mikroelementy, paliwo, budulec kości oraz odpowiednio się nawadniać – wtedy, wszystko będzie działało tak jak należy, a my zaczniemy czuć się lepiej. Począwszy od wysypiania się, poprzez zwiększoną koncentrację, a skończywszy na wspaniałym samopoczuciu. Wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania: zbilansowana dieta, unikanie przetworzonych produktów oraz żywności typu fast food, codzienna porcja warzyw, 1-2 litry wody, unikanie cukru i niezdrowych tłuszczy trans. Już te przemiany sprawią, że będziemy czuć się o wiele lepiej w swoim ciele.

Wysiłek fizyczny
Zamiast siedzieć przed laptopem i płakać nad swoim losem – ruszajmy się. Zdecydujmy się na taką aktywność, która dostarcza nam najwięcej frajdy. Może to być jazda na rowerze, pływanie, spacery z psem, ćwiczenia na siłowni i wiele innych. Grunt, byśmy byli aktywni- to ma wpływ na nasz sen, samopoczucie, kości, stawy i wiele innych. Powiedzenie, że aktywność to tylko odchudzanie jest dużym uproszczeniem. Aktywność to tak naprawdę – szczęście!

Uczmy się
Nie każdy z nas ma solidne fundamenty wiedzy o człowieku i funkcjonowaniu jego organizmu – nic straconego, doszukujmy się na własną rękę. Przeglądajmy czasopisma, oglądajmy programy popularnonaukowe, poznawajmy teorię autorytetów – te wiadomości przydadzą nam się – na zdrowie, na samopoczucie i na szczęście!