Chociaż raz wyglądać jak z żurnala!

Wszyscy chcielibyśmy mieć wysmukłą, szczupłą sylwetkę. Niestety, udaje się to tylko nielicznym. Na całym świecie coraz więcej ludzi ma nadwagę. Nadwaga, a szczególnie otyłość, jest przyczyną powstawania wielu chorób i obniża sprawność organizmu. Co drugi z ankietowanych uważa, że jest zbyt gruby, chociaż nie ma do tego żadnych podstaw. Pragnienie posiadania idealnej figury wzmagane jest codziennie przez reklamy telewizyjne, z których wynika, że tylko szczupli mężczyźni i kobiety osiągają w życiu sukcesy. Nic więc dziwnego, że stosowanie różnych diet uważane jest dzisiaj za coś oczywistego. Prawie nie ma kobiet, które nie byłyby „na diecie”. Mania stałego odchudzania się dotknęła też mężczyzn. Najbardziej zagrożeni są ci, którzy stosują diety często i w związku z tym ciągle zmieniają swój sposób odżywiania; 90% kobiet i mężczyzn cierpi z tego powodu na zaburzenia działania systemu pokarmowego, które objawiają się napadami wilczego głodu, nadmiernym zapotrzebowaniem na słodycze oraz jedzeniem „z nudów”. Kilka procent kobiet cierpi nawet na bulimię.


„Pięć kilogramów w siedem dni!” albo „codziennie kilogram” – te obietnice nie mogą się spełnić. Nie tylko dlatego, że każdy człowiek inaczej reaguje na dietę, ale również dlatego, że „zapasy tłuszczu”, na które „pracowaliśmy” przez wiele lat, nie mogą zniknąć w kilka dni. To po prostu niemożliwe!
Jeszcze gorszym skutkiem takich drastycznych diet jest poważne zagrożenie dla zdrowia. Zazwyczaj są one monotonne i nie dostarczają organizmowi niezbędnych do życia minerałów i witamin. Oprócz tego każdy, kto znajduje przyjemność w jedzeniu, nie jest w stanie od razu ze wszystkiego zrezygnować, a po skończeniu leczenia nadrabia zaległości. Dodatkowym rezultatem „cudownych diet” jest więc zazwyczaj „efekt jojo”. Masa ciała wraca do poprzedniego stanu już w kilka tygodni po diecie, a często nawet przybywa nam kilka kilogramów.
Rozsądnie zaplanowana i urozmaicona dieta dostarczy organizmowi składników pomagających spalać tłuszcz. Dużo świeżych owoców i warzyw, pełnoziarnistych produktów zbożowych i jak najbardziej zróżnicowane menu, zapewni wystarczającą ilość substancji biologicznych, które uczynią nas szczupłymi i zdrowymi!
Stosowanie diety spalającej tłuszcz sprawi, że nie będziecie musieli niemal z niczego rezygnować. Mimo to wkrótce osiągniecie upragnioną szczupłą figurę. W ramach diety można od czasu do czasu zjeść ulubione i w zasadzie surowo zabronione słodycze. I tak będziecie chudnąć i utrzymacie szczupłą sylwetkę przez długi czas. Szczupła sylwetka oraz poczucie, że dbacie o swoje zdrowie, a nie musicie rezygnować z ulubionych potraw, dadzą wam wiele satysfakcji.