Skuteczne sposoby walki z cellulitem

Nieestetyczne fałdy na skórze, nazywane cellulitem, spędzają sen z powiek bardzo wielu kobietom. Co zrobić, aby dokładnie i szybko zwalczyć cellulit? Odpowiedź wcale nie jest bardzo podnosząca na duchu, dlatego, że błyskawiczna metoda niestety nie istnieje. Walka z cellulitem jest zazwyczaj długotrwała i męcząca. Należy natomiast pamiętać, iż skórka pomarańczowa (zamienna nazwa cellulitu) nie bierze się znikąd. Rozwija się ona niezbyt szybko, przez długi czas. Istotne, aby nie ignorować cellulitu i tak szybko jak to możliwe podjąć działania, mające jako cel jego zlikwidowanie. Czym szybsza reakcja, tym łatwiej i w krótszym czasie można zlikwidować skórkę pomarańczową.

Sposoby na pomarańczową skórkę
Możliwości walki ze skórką pomarańczową jest bardzo dużo. Różnią się one jednak pod kilkoma różnymi aspektami. Zdecydowanie najprościej jest rozdzielić je na trzy grupy. Pierwsza grupa to są zestawy ćwiczeń na cellulit, kolejna to zabiegi kosmetyczne lub lekarskie, a ostatnia to sposoby domowe.

Zwalczanie cellulitu w domu
Jeżeli chodzi o to, co można by wykonać samodzielnie w domu, to wachlarz zabiegów jest olbrzymi. Przede wszystkim, dobrze jest wykonywać różnego rodzaju zabiegi masujące. Trzeba wykorzystywać w nim produkty, które przyspieszają cyrkulację krwi. Należy do nich między innymi sól morska, a także kawa. Dodatkowo, dobrze działające okazują się masaże miejsc, gdzie pojawia się cellulit. Stosuje się w nich również masujące urządzenia lub rękawice. Powierzchnia przedmiotu, którym przeprowadza się zabieg powinna być szorstka, aby była skuteczna w wygładzaniu skóry. Jeśli chodzi o pozostałe domowe metody na redukowanie cellulitu, to nie sposób jest zapomnieć o soku z cytryny, którego systematyczne picie przynosi znakomite wyniki.

Zestawy ćwiczeń na cellulit
Jeśli chodzi o zestawy ćwiczeń, to ich wybór zależy w dużym stopniu od tego, w którym dokładnie miejscu ciała wystąpił cellulit. Nieco inne treningi wykonuje się, gdy skórka pomarańczowa zlokalizowana jest na udach, a inne gdy na przykład na pośladkach. Zupełnie inny zestaw ćwiczeń jest natomiast przydatny w przypadku, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na przykład na ramionach. Na przykład, w przypadku wystąpienia cellulitu na pośladkach, skuteczne mogą być zwyczajne przysiady. Najlepiej jest jednak wykonywać je trzymając w rękach hantle o niezbyt dużej wadze.

Zabiegi kosmetyczne
Procedury kosmetyczne, czy też lekarskie to ostateczne sposoby na skórkę pomarańczową. Ich cena jest bowiem wysoka, a poza tym mogą one być szkodliwe dla zdrowia. Zabiegi tego typu są jednak zwykle niezwykle skuteczne. W gabinetach przeprowadza się takie zabiegi jak mezoterapia, czy zabieg usuwania cellulitu za pomocą ultradźwięków.
Cellulit można zwalczyć, jednak kluczowe znaczenie ma konsekwencja w owej walce, oraz błyskawiczna reakcja na pojawiające się na skórze fałdy.