Jak z głową osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Zdrowy styl życia już jakąś chwilę temu stał się modny. Patrząc w telewizor, czy wertując najróżniejsze (zwykle plotkarskie) serwisy internetowe dość łatwo zauważyć, że coraz więcej celebrytów go promuje. Czy opłaca się podążać za tą modą? To oczywiście kwestia gustu i przekonań, jednak może jest tak, że rozważenie zaaplikowania kilku zmian w życiu czy jadłospisie może nam wyjść na dobre. Zdrowy styl życia może przynieść wiele pozytywów, jak na przykład szczupła sylwetka, będąca najwyższym celem wielu kobiet. Żeby ją uzyskać zrób kilka prostych kroków.

  1. Oblicz BMI – Body Mass Index, czyli nic innego jak ustalenie czy masa ciała w porównaniu do wzrostu jest korzystna. Jak to się liczy? Wystarczy, że to, ile ważysz podzielisz przez wzrost podniesiony do kwadratu. Jeśli wynik mieści się w przedziale 18, 5-25, to znaczy że Twoja waga mieści się w normie. Wynik większy niż 25 oznacza nadwagę.
  2. Zmień nawyki związane z jedzeniem – opłaca się odżywiać się zdrowo, albowiem poza ładną sylwetką możesz zyskać zdrową cerę, uzyskać piękne włosy, a dodatkowo wzmocnić odporność. Zacznij spożywać posiłki systematycznie – pięć posiłków w ciągu dnia co 3-4 godziny. Spróbuj dodać różne rzeczy do menu – unikaj fast foodów, odważ się w zamian za to na dietę uzupełnioną o witaminy i mikroelementy jedząc więcej warzyw i owoców.
  3. Pij przynajmniej 1, 5 litra wody dziennie – najlepiej wybierz sobie mineralną. Woda pobudzi metabolizm, poprawi jakość trawienia oraz pomoże pomniejszyć znienawidzony cellulit.
  4. Zacznij wychodzić z domu – aktywności fizycznej nie trzeba chyba promować. Poza pomocą w pozbyciu się niechcianych kilogramów, wesprze przemianę materii, a po skończonym treningu poczujesz ogromną dumę za sprawą powstałych endorfin.