Upragniona figura – w jaki sposób do niej dążyć

Każda z nas – dziewczyn marzy o drobnej, wysportowanej sylwetce znanej z Hollywood. W Internecie aż roi się od propozycji diet, głodzenia się i fantastycznych pastylek, po których rzekomo tracimy 10kg w zaledwie tydzień. Ile w tym wszystkim znajdziemy racji, czy da się osiągnąć ten upragniony wygląd idąc na po linii najmniejszego oporu?

Przede wszystkim dieta
Prawdopodobnie każda z kobiet przeszła w swoim dotychczasowym życiu co najmniej kilka diet, a czasem nawet głodówki, niestety zazwyczaj bez większych wyników. Jak można szybko schudnąć? To jest banalne, wystarczy tylko… jeść! Odpowiednie odżywianie pobudza naszą przemianę materii, przez co korzystniej wykorzystujemy wprowadzoną do organizmu razem z jedzeniem energię. Podstawą jest spożywanie pięciu posiłków dziennie, pilnujmy, by były one spożywane o stałych porach. Oczywiście powinny być to potrawy tzw. zdrowej kuchni, pełnoziarniste makarony, kasze, chude mięso i ryby, uzupełnione o warzywa i owoce.

Do biegu, gotowi… sport!
Równie ważna jest aktywność fizyczna. Początkowo, Szczególnie osobom z dużą nadwagą, poleca się spacerowanie ok. pół godziny dziennie. Jeśli czujemy się już na siłach i nasza waga nieco się obniża moglibyśmy zapisać się na pływanie bądź też zajęcia typu pilates. Można także korzystać z siłowni i wykupić specjalnie dopasowany dla nas przez trenera plan ćwiczeń.

Róbmy każdą rzecz z głową
Każda dziewczyna przechodząc na wybraną dietę pragnie natychmiastowych zmian. Nie poddajmy się temu jednak – szybki spadek wagi kończy się najczęściej efektem jo-jo. Najlepszym pomysłem na osiągnięcie wymarzonej sylwetki będzie połączenie zdrowej diety i aktywności. Nie zapominajmy zatem, by pogoń za wymarzoną sylwetką nie przysłoniła nam zdrowego rozsądku.